Home

Pogotowie kanalizacyjne


Zlecenia związane z montażem nowych elementów instalacji, czy też zakładaniem nowej sieci wykonujemy zgodnie z życzeniem Klienta oraz we wskazanym przez niego terminie. Jednak pozostajemy również gotowi do podejmowania się natychmiastowych interwencji, które są niezbędne w przypadku nieprzewidzianych usterek. Jako pogotowie kanalizacyjne jesteśmy w stanie świadczyć nie tylko standardowe usługi hydrauliczne, ale oferujemy również kompleksowe czyszczenie kanalizacji. Prace te wykonujemy przede wszystkim na terenie Wrocławia.


JAK UNIKNĄĆ NIEPRZEWIDZIANYCH USTEREK?

Prawidłowa eksploatacja sieci wod-kan pozwoli na zachowanie jej pełnej sprawności i funkcjonalności w możliwie jak najdłuższym terminie. Użytkownicy przestrzegający podstawowych zasad skutecznie minimalizują ryzyko wystąpienia sytuacji, w której jedynym właściwym ratunkiem jest wezwanie pogotowia kanalizacyjnego. Co więc uznać należy za najczęstszą przyczynę usterek, z którymi zmagają się nasi specjaliści?

  • Nieodpowiednio dobrane elementy instalacji.
  • Realizując obsługę w charakterze pogotowia wod-kan bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której główną przyczyną usterki oraz nieprawidłowego funkcjonowania sieci jest jej niewłaściwa budowa. Nieodpowiednia średnica rur, brak zachowanych spadków czy też niedopasowana długość zastosowanych przewodów – oto główne przyczyny niedrożności instalacji wewnętrznych. Jeżeli więc od dłuższego czasu zmagają się Państwo z ciągle powracającym problemem – jednorazowa interwencja naszego zespołu może okazać się niewystarczająca. W takim przypadkach proponujemy Klientom modernizację sieci – jest to rozwiązanie korzystniejsze i tańsze w dłuższej perspektywie czasu. Pozwoli uniknąć konieczności podejmowania cyklicznych interwencji pogotowia kanalizacyjnego.


  • Nieprofesjonalny montaż.
  • Nawet dobrze dobrane elementy instalacji nie dają gwarancji jej pełnej funkcjonalności. Konieczny jest również prawidłowy montaż – zachowujący wszelkie standardy techniczne. Mowa tu oczywiście o zachowaniu odpowiednich odległości podejść od pionów kanalizacyjnych, jak również odległość rur od poszczególnych urządzeń sanitarnych. Wszelkie nieprawidłowości, podobnie jak w poprzednim przypadku, mogą stanowić przyczynę powracających i powtarzających się niedrożności. Zakładając nową sieć kanalizacyjną oraz nowe przyłącza warto zdecydować się na to, by realizacji zadania podjął się wykwalifikowany hydraulik. Tanio, precyzyjnie, szybko oraz bez ryzyka błędu wykona on wszelkie, zlecone prace – pozwoli to Państwu uniknąć późniejszych kosztów, związanych z koniecznością cyklicznego korzystania z interwencji pogotowia kanalizacyjnego.


  • Sieć kanalizacyjna jako śmietnik.
  • Tak we Wrocławiu, jak i w każdym innym mieście powracającym problemem użytkowników sieci wod-kan jest traktowanie odpływów (zlewów oraz toalet) jako śmietnika. W ten sposób przyczyną niedrożności stają się zalegające w rurach odpady, materiały budowlane i remontowe, jak i wiele innych obiektów. Właściwa i odpowiedzialna eksploatacja instalacji wod-kan pozwoli Państwu zminimalizować ryzyko wystąpienia niespodziewanej usterki.


  • Ignorowanie pierwszych objawów.
  • Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, w której wezwanie hydraulika następowało dopiero w przypadku całkowitej niefunkcjonalności i niedrożności sieci. To błąd – w przypadku dostrzeżenia pierwszych przesłanek świadczących o możliwym zatorze należy skontaktować się z fachowcem. Im szybciej podejmie on interwencję, tym mniejsze będą jej koszty oraz krótszy czas realizacji usług hydraulicznych. Odkładanie tego typu prac na „później” może doprowadzi do trwałego uszkodzenia instalacji, a co za tym idzie – konieczności wymiany poszczególnych jej elementów (wiąże się to z dodatkowymi kosztami).

SEKOR Przedsiębiorstwo Wielobranżowe /
ul. Haliny Halskiej 14 / 52-129 Wrocław /
NIP 8992768612 / REGON 361709747 / tel. 535 556 564

projekt i realizacja AsadWeb